Magazyn Biogo - Rośliny w domu – dlaczego warto je uprawiać? - zmieniajzbiogo.pl

Rośliny w domu – dlaczego warto je uprawiać?

Porady

Warto otaczać się dobrymi rzeczami. Mogą być to ulubione przedmioty, pamiątki rodzinne, ale również kwiaty doniczkowe. Udowodniono, że mają one liczne zalety, a przebywanie wśród nich ma dobry wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Więc jeżeli następnym razem, ktoś zacznie narzekać, że przynieśliście do domu kolejnego kwiata, przypomnijcie sobie wszystkie powody, dla których warto się nimi otaczać.

Zielony sposób na relaks

Organizm robi wiele rzeczy bez naszej wiedzy i świadomości. Na przykład relaksuje się, gdy przebywa blisko natury. O tym już pisaliśmy w artykule, który możesz przeczytać TUTAJ, ale jak się okazuje, nie tylko wypoczynek w lesie albo na łące jest w stanie go odprężyć. Widząc naszymi oczami zielone rośliny domowe, nasze ciało reaguje podobnie. Spada poziom stresu, dzięki czemu nie tylko jesteśmy bardziej wyluzowani, ale również zdrowsi. Nie bez powodu w szpitalach stawiane są w salach kwiaty. Wpływają dobrze na odporność, wytwarzając tlen, utrzymują zwiększoną wilgotność oraz poprawiają psychiczny komfort, który jest niezwykle istotny przy rekonwalescencji.

Magazyn Biogo - Jakie rośliny do mieszkania - zmieniajzbiogo.pl

Do kwiaciarni po zdrowie

Ostatnią, choć niezwykle ważną zaletą uprawiania roślin w domach, jest ich pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Posiadając wiele kwiatów na parapetach, nie tylko mamy lepiej dotlenione mieszkanie, ale również dobrze oczyszczone powietrze. Badania pokazują, że rośliny domowe usuwają nawet do 87 procent toksyn. To świetne rozwiązanie szczególnie dla mieszkańców dużych miast, w których występuje problem ze smogiem.

Magazyn Biogo - Rośliny w domu – dlaczego warto je uprawiać? - zmieniajzbiogo.pl

Podziel się