Magazyn Biogo - 5 nawyków, które warto wcielić w życie - zmieniajzbiogo.pl

Wieczorne rytuały – 5 nawyków, które warto wcielić w życie

Porady

Nawyki są ważne – układają nasze życie i nadają mu pewien stały rytm, choć nie zawsze są dobre. Jeżeli naszym przyzwyczajeniem staje się zjadanie dużej paczki chipsów przed snem, to warto się zastanowić, czy nie przydałaby się zmiana. Te dobre jednak warto pielęgnować i szlifować, by dawały nam maksymalnie dużo korzyści. Zobacz co warto robić wieczorem, by zasnąć ze spokojną głową i obudzić się gotowym do działania.

1. Przygotuj plan

Usiądź wieczorem ze swoim kalendarzem i rozpisz wszystkie rzeczy, które masz do zrobienia dnia następnego. Pamiętaj, żeby traktować to realistycznie. Nie wypisuj wielu dużych zadań, których zrealizowanie graniczy z cudem. Zdecyduj, jakie trzy są najważniejsze, i które absolutnie muszą zostać wykonane. Wypisz też parę mniejszych, których wypełnienie nie jest trudne, a da poczucie spełnionego obowiązku. Jeżeli naprawdę chcesz wycisnąć z siebie jak najwięcej – dodaj jedno czy dwa zadania na listę rezerwowych. Będą to zadania, które możesz wypełnić, jeżeli okaże się, że masz jeszcze trochę czasu i energii.

Magazyn Biogo - wieczorne self-care - zmieniajzbiogo.pl

3. Zostaw po sobie porządek

Dobrze iść do łóżka ze spokojnym sumieniem i świadomością, że we wszystkich pokojach jest względny porządek. Otoczenie ma bowiem na nas bardzo duży wpływ i może zmieniać nasze samopoczucie. Choć sypialnia jest wieczorem najważniejsza i porządek w niej powinien być nienaganny, to świadomość nieumytych garnków z obiadu może również zaburzyć spokój, na którym zależy przed snem. Dodatkowo, rano wpadając do kuchni po szybkie śniadanie, będziemy musieli zmierzyć się najpierw z nieładem dnia poprzedniego.

Magazyn Biogo - zadbaj o siebie - zmieniajzbiogo.pl

Podziel się