Magazyn Biogo - eko inspiracje - zmieniajzbiogo.pl

5 ekologicznych zamienników przedmiotów codziennego użytku

Porady

Z roku na rok Polska ma coraz większe problemy z ilością wody. Przez bardzo łagodne, bezśnieżne zimy, długie, upalne lata oraz małą ilość opadów, nasz kraj po raz kolejny jest zmuszony zmierzyć się z suszą. Wielu twierdzi, że będzie największa od lat. Są jednak sposoby, żeby z nią walczyć! Oprócz zmian systemowych, które musi w kolejnych latach musie się podjąć rząd, małe gesty również mają znaczenie. Zbieranie deszczówki, oszczędzanie wody - to wszystko możesz zrobić już dziś.

Magazyn Biogo - ekologiczne rozwiązania - zmieniajzbiogo.pl

2. Kubek na wynos

Ochota na kawę na mieście dopada czasami każdego. Na takie momenty, dobrze mieć przygotowany ekologiczny kubek, dzięki któremu nie dołożymy swojej cegiełki do produkowania zbędnych śmieci. A kubków na rynku jest bardzo wiele! Nieważne czy wolicie nieprzeciekający, trzymający ciepło, czy taki, o który można ogrzać ręce. Na pewno znajdziecie coś dla siebie. Dodatkową zaletą jest to, że kawiarnie często oferują zniżki dla osób z własnym kubkiem. Dobrze więc zainwestować raz i cieszyć się tańszą kawą.

3. Myjka do naczyń

Najważniejszą funkcją gąbek do mycia naczyń, jest to, żeby były w stanie dobrze namydlić naczynia i były na tyle szorstkie, by zeskrobać przyschnięte resztki. Te rzeczy można znaleźć również w myjkach wykonanych z materiałów bardziej przyjaznych środowisku – na przykład sznurka jutowego.  Jest chłonny, dzięki czemu przenosi wodę i płyn do naczyń, a pleciona, szorstka faktura zapewnia dobre czyszczenie.

Magazyn Biogo - eko wybory - zmieniajzbiogo.pl

5. Szampon w kostce

Pojawia się ich na rynku coraz więcej i  w niczym nie różnią się od szamponów w płynie, które widzimy na półkach w drogeriach. Jedyną zmianą, na lepsze, jest ich opakowanie czyli szary papier. Sam szampon jest odpowiednio zbilansowanym połączeniem naturalnych składników, działających odpowiednio na konkretny typ włosów. Porównując do szamponów drogeryjnych, szampon w kostce jest równie wydajny. Różni się jedynie metodą nakładania, no i opakowaniem!

Magazyn Biogo - ekologia na codzień - zmieniajzbiogo.pl
Magazyn Biogo - eko zmiany - zmieniajzbiogo.pl

Jak widzicie, zmiany nie muszą być bolesne. Żadna z zaproponowanych opcji nie jest większą inwestycją finansową niż zwykle, a każda jest dobrym pierwszym, drugim czy trzecim krokiem do życia bardziej ekologicznie i świadomie.

Podziel się