Magazyn Biogo - Slow life - zmieniajzbiogo.pl

10 pomysłów na bezmięsne śniadania

Porady

Początek roku, nowe postanowienia! Czy wśród nich przypadkiem nie znalazło się coś o ograniczaniu mięsa w diecie? Wielu z nas chciałoby zmniejszyć ilość spożywanych produktów odzwierzęcych. Niezależnie czy podyktowane jest to względami etycznymi czy zdrowotnymi, to lata przyzwyczajeń robią swoje i czasami trudno wymyślić dania, na które można zamienić poranną kanapkę z szynką czy kiełbaski. Dlatego przygotowaliśmy dla was 10 pomysłów na bezmięsne śniadania. Mamy nadzieję, że będą źródłem inspiracji i pomogą dotrzymać wasze noworoczne postanowienia.

Magazyn Biogo - 10 pomysłów na bezmięsne śniadania - zmieniajzbiogo.pl

Placuszki i naleśniki

Ile stron z przepisami, tyle pomysłów na różnego rodzaju placuszki. Z bananów, twarogowe, dyniowe lub amerykańskie pancakes. Można je jeść na słodko, jak i na słono. Świetnie sprawdzają się w weekendy, gdy mamy więcej czasu na przygotowywanie. Klasyczne naleśniki lub pancakes świetnie smakują również na następny dzień, wiec przyrządzając je raz, możecie mieć spokój następnego dnia!

Owsianki

Kolejne danie, które daje duże pole do popisu dla osób kreatywnych w kuchni. Orzechy, świeże lub mrożone owoce, masło orzechowe, kawałki czekolady – cokolwiek tam wrzucisz, jest duża szansa, że będzie smakować bardzo dobrze. Do tego oczywiście płatki owsiane i mleko lub napój roślinny. Jeżeli potrzebujecie ciekawych połączeń smakowych, możecie poszukać inspiracji na popularnych stronach z przepisami lub na stronie pintrest.com

Magazyn Biogo - Slow life - zmieniajzbiogo.pl
Magazyn Biogo - Slow life - zmieniajzbiogo.pl

Jajko w każdej postaci

Nasze pomysły są w większości wegańskie, ale przecież to niekoniecznie jest wasze postanowienie. Jedząc bezmięsne śniadania, można wybierać również jajka, które są królami śniadań w wielu regionach. Wybór jest ogromny! Jajka gotowane, na miękko, po benedyktyńsku, sadzone, w koszulce – mamy wymieniać dalej? Każde z nich pasują do czegoś innego. Sadzone sprawdzą się jako dodatek do pancakes (gwarantujemy, że to pyszne połączenie), w koszulce świetnie łączą się z tostami i awokado, a gotowane można przygryzać do kanapki. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Magazyn Biogo - Dieta roślinna - zmieniajzbiogo.pl

Koktajle

Są takie osoby, którym z rana trudno cokolwiek przełknąć. Jeżeli się do nich zaliczasz, to polecamy koktajle na bazie mleka, napoju roślinnego albo wody. Podobnie jak w przypadku owsianki, ilość ciekawych kompozycji jest niemal nieskończona. Dla fanów słodkich smaków polecamy zblendować np. banana, truskawki i jagody. Ci, którzy woleliby nie zaczynać dnia od cukru, mogą sięgnąć po buraka, jarmuż czy pietruszkę. Taki koktajl z rana jest niezwykłą bombą witaminową, która dobrze podziała na każdego.

Podziel się