Magazyn Biogo - jak bezpiecznie spędzić wakacje - zmieniajzbiogo.pl

Bezpieczny wypoczynek – wakacje 2020

Porady

Zaczęło się lato, a wraz z nim sezon wakacyjny, który z pewnością będzie inny niż wszystkie do tej pory. Choć cień pandemii cały czas wisi nad naszym krajem, to potrzeba wypoczynku jest równie silna, jak co roku. Miesiące przesiedziane na home office bez możliwości korzystania z atrakcji poza domem, zostawiły w naszych głowach ogromną chęć wyjścia, zmiany i odcięcia się od bieżących problemów.

Wydarzeń, które były dla wielu głównym celem wakacyjnych wyjazdów, takich jak koncerty albo festiwale, w to lato już nie doświadczymy. W zamian można wybrać się w inne miejsca. Otwarte są już granice z większością krajów Unii Europejskiej, ale wiele osób nadal nie czuje się pewnie jadąc gdzieś daleko. Ponadto, swoimi wyborami Polacy chcą wesprzeć, osłabioną przez dwumiesięczny lockdown, turystykę. Decydując się na wakacje w tym roku, warto się zastanowić, gdzie najbezpieczniej się wybrać.

Magazyn Biogo - gdzie warto wybrać się na wakacje - zmieniajzbiogo.pl

Na północ – jeziora i rzeki zapraszają

Kolejną opcją jest północna część Polski, która obfituje w czyste jeziora i przepiękne rzeki. Znajdziecie tam wiele prywatnych domków i gospodarstw agroturystycznych. Dla dodatkowych wrażeń można wybrać też pola campingowe, gdzie za paręnaście złotych wynajmiecie kawałek trawy pod swój namiot. A co robić w tych okolicach? Oprócz plażowania na brzegu jeziora, do wędrówek zapraszają malownicze lasy. Dobrym pomysłem jest również wybranie się na spływ kajakowy. Znaleźć można oferty spływów o różnych długościach i stopniach trudności. Organizatorzy zwykle biorą na siebie odpowiedzialność dowiezienia uczestników do miejsca startowego i odwiezienia z powrotem po ukończonej trasie. Po takiej przygodzie, każdy wróci prawdziwie dotleniony i zrelaksowany.

Magazyn Biogo - wakacje w Polsce - zmieniajzbiogo.pl
Magazyn Biogo - jak spędzić wakacje w mieście - zmieniajzbiogo.pl

W domu – miasto zapewnia atrakcje

Nie zawsze mamy opcję, żeby bezpiecznie wyjechać. Przez wzgląd na pandemię i szczególne środki ostrożności, są miejsca, które zostały stworzone z myślą o rozrywce w tych dziwnych czasach. Jednym z takich miejsc jest kino samochodowe, gdzie bez wychodzenia z auta, można cieszyć się dobrym filmem. Dodatkowy atut jest taki, że popcorn można wziąć z domu! Innym pomysłem na spędzanie czasu w mieście, jest piknik. Wystarczy zapakować do plecaka przekąski, wodę i koc, a potem znaleźć odpowiednio odległe, od innych osób, miejsce w parku. W zależności od tego gdzie mieszkasz, możesz się wybrać na różnego rodzaju wycieczki rowerowe. Nawet bez własnych dwóch kółek, w wielu miastach dostępne są rowery miejskie.

Gdziekolwiek – ważne, że bezpiecznie

Niezależnie od tego gdzie poniosą was wakacyjne przygody, zawsze warto pamiętać o paru kwestiach. Nakrycie głowy, kremy z filtrem i picie dużych ilości wody – to klasyk, który w każde wakacje jest aktualny. W 2020 natomiast warto również pamiętać o maseczkach, w przypadku podróżowania zbiorowymi środkami transportu lub wizyt w sklepach. Dobrze mieć też przy sobie rękawiczki albo płyn dezynfekujący, bo nie zawsze w podróży jest gdzie umyć dokładnie ręce. Bezpiecznych wakacji!

Magazyn Biogo - wakacje i koronawirus - zmieniajzbiogo.pl

Podziel się