Magazyn Biogo - Self-care - zmieniajzbiogo.pl

Jak ocieplić swoje wnętrze na jesień

Inspiracje

W internecie od paru lat krąży żart o tzw “jesieniarach” czyli amatorkach przytulnej atmosfery, ciepłych swetrów i melancholii, którą przynosi za sobą ta pora roku. Dla nas jednak nie ma w tym nic śmiesznego! To oczywiste, że gdy dni robią się coraz chłodniejsze, a po wesołym lecie przychodzi przygaszona jesień, to chcemy otaczać się ciepłem i tworzyć wokół przyjemną atmosferę. Dlatego w dzisiejszym artykule podpowiemy, co możecie zrobić, by ocieplić Wasze wnętrza. Bo przecież w przytulnej przestrzeni żaden chłodny wieczór nie jest straszny!

Przygaś światło

Zacznijmy od najważniejszego elementu budującego przytulną atmosferę czyli – oświetlenia. Zimne czy wręcz sterylne oświetlenie nadaje się bardziej do biura niż mieszkania. U siebie wybierz cieplejsze żarówki (około 3000K), aby uzyskać dużo bardziej przyjemny i przytulny nastrój. Dodatkowo jeżeli masz możliwość, postaraj się nie używać oświetlenia sufitowego, a zamiast tego oświetlać mieszkanie lampami stojącymi i naściennymi. Możesz do tego również wykorzystać inteligentne żarówki, które działają z aplikacją na telefonie. Dzięki nim, za pomocą paru kliknięć będziesz w stanie zmieniać kolor światła, a także natężenie. Dzięki temu osiągniesz upragniony ciepły i przytulny klimat.

Magazyn Biogo - Slow-life - zmieniajzbiogo.pl
Magazyn Biogo - Self-care - zmieniajzbiogo.pl

Przytulny zapach

Kolejnym krokiem będzie zadbanie o przyjemny zapach roznoszący się w pomieszczeniach, który sprawi, że odetchniesz z ulgą i zrelaksujesz się po ciężkim dniu. Jak to osiągnąć? Sposobów jest wiele! Możesz wybrać kadzidełka, świece, kominki woskowe, palo santo czy mgiełki zapachowe do pomieszczeń i tkanin. Naszym faworytem są zdecydowanie świece, ponieważ nie tylko roztaczają przepiękny zapach, ale stanowią również dodatkowe ciepłe źródło światła – idealne dla uprzyjemnienia chłodnych wieczorów.

Poniżej polecamy kilka świetnych małych manufaktur z ręcznie robionymi świecami, mgiełkami i innymi pachnidłami. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

– Moments
– Natura Rzeczy
– Purnama Rituals
– Hygge Nights
– Senses Candles
– Delight Candles
– Domkove
– Skład Kolonialny
– Odegitria Studio

Magazyn Biogo - Slow-life - zmieniajzbiogo.pl
Magazyn Biogo - Self-care - zmieniajzbiogo.pl

Miękkie tkaniny

Nic tak nie sprawia, że czujemy się dobrze w chłodne wieczory, jak mięciutkie tkaniny. Mogą być to koce, pod którymi utniemy sobie drzemkę, ale również mowa tu o poduszkach, dywanach lub nawet ciepłych kapciach. Nie potrzebujesz zmieniać całego wystroju mieszkania, ale miękki koc na sofie czy dodatkowy dywanik z pewnością ocieplą twoje wnętrze, pozbawią je echa i sprawią, że stanie się bardziej przytulne. Ważne jest, aby wybierać naturalne tkaniny, które nie tylko są dużo bardziej trwałe, ale także nadają twojemu wnętrzu niepowtarzalnego uroku.

Upiększ swoje ściany

Gołe, puste ściany nie ocieplają wnętrza. Zastanów się, gdzie w twoim mieszkaniu przydałoby się trochę ozdób i odwiedź internet lub lokalne targi rękodzieła w poszukiwaniu małych dzieł sztuki. Niezależnie od tego w jakim stylu masz urządzone wnętrze, wybór jest ogromny, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie. Najbardziej typowym rozwiązaniem będą plakaty (np. Maciek Polak, Basia Pospischill, Pan Lis) ale warto też rzucić okiem na makramy, makatki albo kilimy, bo tkaniny na ścianach absolutnie wróciły do mody! (Zobaczcie, co robią Tartaruga i Sploty)

Magazyn Biogo - Jak ocieplić swoje wnętrze na chłodne dni - zmieniajzbiogo.pl
Magazyn Biogo - Self-care - zmieniajzbiogo.pl

Organiczne elementy

I na sam koniec pamiętaj, aby zawrzeć organiczne elementy w wystroju twojego mieszkania, które znacznie ocieplają wnętrze. Mogą to być przedmioty wykonane z ciepłych materiałów takich jak drewno czy różnego rodzaju rośliny lub kwiaty. Jeśli przeraża cię wzięcie odpowiedzialności za kwiaty doniczkowe, zdecyduj się na suszki z traw lub kwiatów. Zdecydowanie dodadzą ciepła do twojego wnętrza i nie wymagają ciągłej pielęgnacji.

I jak?

Mamy nadzieję, że nasze rady pomogły ocieplić twoje wnętrze. Podziel się z nami efektami na naszym Facebooku i Instagramie.

Magazyn Biogo - Jak ocieplić swoje wnętrze na chłodne dni - zmieniajzbiogo.pl

Podziel się