Magazyn Biogo - ekologiczne prezenty świąteczne - zmieniajzbiogo.pl

5 pomysłów na ekologiczne prezenty świąteczne

Inspiracje

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a co za tym idzie czas wytężonego myślenia o prezentach i godziny spędzone na przeglądania Internetu w poszukiwaniu idealnego upominku. Często stajemy przed wyborem kupienia czegoś ładnego i cieszącego oko a praktycznego. Do tego dochodzi również aspekt ekologii – nie chcemy dawać w prezencie czegoś, co wyląduje niedługo po nowym roku na wysypisku śmieci. Może więc warto pomyśleć o eko prezentach?

1. Kubek termiczny

Nic tak nie grzeje i nie pobudza, jak ciepła kawa lub herbata pita w tramwaju w zimowy poranek. Wybór kubków jest ogromny. Znajdziecie je w różnych pojemnościach, kształtach i kolorach, dlatego na pewno któryś trafi w gusta bliskiej osoby. Noszenie własnej kawy sprawia, że pokusa zajścia do kawiarni jest znacznie mniejsza, a to pomaga nam oszczędzić trochę pieniędzy i plastiku.

Magazyn Biogo - ekologiczne święta - zmieniajzbiogo.pl
Magazyn Biogo - eko wybory na święta - zmieniajzbiogo.pl

ZOBACZ FILM

Wspierajmy wspólnie idee recyklingu

Wspieramy ideę recyklingu. Nasze małe działania: krążące torby czy ekologiczne prezenty pozwalają nam wpływać także na Twoje wybory. Zrób ten pierwszy krok i pokaż innym, że troska o środowisko jest łatwa. Spraw najbliższym i matce naturze najlepszy z prezentów! Otaguj Biogo w swoich postach: na Facebooku oraz na Instagramie i udowodnij, że zmiana nawyków nie jest trudna! #zmieniajzbiogo

3. Domowe DIY

Kto powiedział, że prezent musi zostać kupiony w sklepie? Internet obfituje w proste przepisy na domowe kosmetyki. Łatwo znaleźć sposób na przygotowanie pięknie pachnącego i ujędrniającego peelingu albo masła do ust. Zapakowane w ładny słoik i udekorowane samodzielnie będzie wyjątkowym i ekologicznym prezentem od serca. Taki upominek może ucieszyć bardziej, niż najdroższy produkt z drogeryjnej półki.

Magazyn Biogo - ręcznie wykonane prezenty świąteczne - zmieniajzbiogo.pl
Magazyn Biogo - eko prezenty świąteczne - zmieniajzbiogo.pl

4. Smaczny upominek

Kto nie lubi małych, słodkich niespodzianek? Ciasteczka, babeczki albo ciasto to równie miły gest na święta. Udekorowane w zimowym klimacie albo w towarzystwie kartki z życzeniami będą dobrą i tanią alternatywą dla kupowanych na siłę upominków. Nie można też zapomnieć, że takie prezenty są w pełni biodegradowalne, gdy znikają w naszych brzuchach!

5. Niematerialne przyjemności

Dobrym pomysłem mogą być też rzeczy nie do końca materialne. Znając zainteresowania osoby, dla której przygotowujemy prezent, jako upominek możemy podarować miło spędzony czas. Bilet do kina, na koncert albo voucher na masaż – opcji jest naprawdę wiele! Bo może nie da się tego postawić na półce albo na siebie założyć, ale wspomnienia i poświęcony czas często znaczą znacznie więcej.

Magazyn Biogo - alternatywne prezenty świąteczne - zmieniajzbiogo.pl

Podziel się