Magazyn Biogo - Self-care - zmieniajzbiogo.pl

Wybierz aktywność, która najbardziej ci odpowiada

Porady

Wiele się mówi o tym, że ruch to zdrowie. Ale każdy z nas jest inny i powinien znaleźć, aktywność, która mu odpowiada. Może się okazać, że spróbowałeś/aś biegania, ale okazało się, mimo prób, że kompletnie tego nie lubisz. Dlatego nie ma sensu dalej zmuszać się do biegania. Jednak to wcale nie znaczy, że żadna z form aktywności nie przypadnie ci do gustu! Dlatego w tym artykule przedstawimy wam różne formy aktywności, aby pomóc ci znaleźć coś dla ciebie. Czytaj dalej!

Siłownia

Jedno z najbardziej oczywistych miejsc na ćwiczenia czyli siłownia. Wiele osób może jej kompletnie nie lubić, ale dla niektórych jest to miejsce gdzie świetnie się bawią! Siłownia daje ci mnóstwo możliwości do różnego rodzaju ćwiczeń. Maszyny, wolne ciężary, kalistenika czy może zajęcia grupowe? Wszystko zależy od tego na co masz ochotę! 

Dużym plusem siłowni jest to, że gdy już tam jesteś, nie sposób nie ćwiczyć. Nie rozprasza cię “domowa” atmosfera lub obowiązki, które odciągają od dłuższych treningów w salonie. Kolejnym plusem siłowni jest obecność dyżurujących trenerów, których zawsze możesz podpytać o właściwą technikę wykonywanego ćwiczenia. Pamiętaj, że pierwszy raz na siłowni może być lekko przytłaczający. Dlatego zanim się tam wybierzesz, zrób research na temat ćwiczeń, które chcesz wykonywać, poszukaj na stronie jakimi maszynami dysponuje konkretna lokalizacja albo zdecyduj się na trening personalny z lokalnym trenerem, który wyjaśni ci co i jak.

Magazyn Biogo - Self-care - zmieniajzbiogo.pl
Magazyn Biogo - Self-care - zmieniajzbiogo.pl

Pilates

Pilates jest super, bo nie potrzebujesz nic poza własnym ciałem i matą, aby zacząć. Możesz zdecydować się na ćwiczenia w domu z pomocą filmików na YouTube lub zapisać się na zajęcia grupowe. Dzięki tym ćwiczeniom nie tylko uda ci się wyrzeźbić swoje ciało, ale również  je uelastycznisz. Dodatkowo pomaga w zwalczaniu bólów pleców, wzmacnia kręgosłup, poprawia postawę i wzmacnia mięśnie głębokie. Ale tak jak ze wszystkim – pilates nie każdemu musi odpowiadać.

Bieganie

Przez wielu znienawidzona aktywność – bieganie. Wiadomo, że nie każdemu musi odpowiadać, ale zanim kompletnie ją skreślisz przeczytaj do końca. Gdy zaczynasz biegać zawsze pamiętaj o odpowiedniej rozgrzewce, żeby uniknąć kontuzji. A jeżeli chodzi o dystans – nie wrzucaj się od razu na głęboka wodę. Zacznij od krótkich dystansów (1km) i powoli zwiększaj. Gdy biegasz czujesz się znudzony/a? Włóż słuchawki w uszy i odpal ulubiony podcast albo audiobook. Nie tylko wykorzystasz ten czas podwójnie, ale dodatkowo skupisz się na słuchaniu zamiast na zmęczeniu czy dyskomforcie biegania! Warto spróbować!

Magazyn Biogo - Wybierz aktywność, która najbardziej ci odpowiada - zmieniajzbiogo.pl
Magazyn Biogo - Slow-life - zmieniajzbiogo.pl

Pływanie

Pływanie jest kolejna dość standardową aktywnością, ale może nam przynieść wiele pozytywów i radości. Jeżeli nauczysz się pływać według prawidłowych technik (odpowiednio oddychać itp) i wpadniesz w własny rytm – trudno będzie ci przestać! Gdy płyniesz jednostajnym tempem jest to niczym trans i nawet nie czujesz zmęczenia – a wbrew pozorom budujesz swoją kondycję i spalasz więcej kalorii niż ci się wydaje!

Joga

Wydawało ci się, że joga to powolne i nudne rozciąganie? Nic bardziej mylnego! Joga dzieli się na wiele różnych stylów – niektóre skupiają się na wzmacnianiu ciała czy stabilizacji, inne na spalaniu kalorii, a jeszcze inne na rozciąganiu mięśni. Zapoznaj się z różnymi stylami, żeby móc dobrać najodpowiedniejszy dla siebie. Możesz oczywiście zdecydować się na trening domowy z pomocą filmików, choć na pewno nie pożałujesz zapisania się na zajęcia grupowe lub indywidualne z wykwalifikowanym trenerem. Dzięki temu unikniesz błędów w pozycjach i kontuzji w przyszłości.

Magazyn Biogo - Wybierz aktywność, która najbardziej ci odpowiada - zmieniajzbiogo.pl
Magazyn Biogo - Którą aktywność wybierasz? - zmieniajzbiogo.pl

Sztuki walki

Sztuki walki łączą w sobie przyjemne z pożytecznym. Z jednej strony dbamy o zdrowie i naszą kondycję fizyczną, a z drugiej strony mamy okazję do wyładowania stresu i negatywnej energii, którą zebraliśmy w ciągu dnia. Karate, Tai Chi, Jiu-jitsu, Krav maga, Judo, Taekwondo… – tak wiele opcji do wyboru! Wybierz, która z nich ci odpowiada i sprawdź gdzie niedaleko ciebie możesz się zapisać na zajęcia!

Taniec

Dla artystycznych dusz taniec może być idealną formą aktywności fizycznej. Prawda jest taka, że gdy tańczysz, wcale nie myślisz o tym, jako o ćwiczeniu. Raczej taniec traktuje się jako formę dobrej zabawy lub swego rodzaju wewnętrznej ekspresji. Co ciekawe możesz również dopasować rodzaj tańca do swojej osobowości czy oczekiwań. Może być to również fajna opcja na spędzania wolnego czasu ze swoją drugą połówką!

 Magazyn Biogo - Self-care - zmieniajzbiogo.pl
Magazyn Biogo - Wybierz aktywność, która najbardziej ci odpowiada - zmieniajzbiogo.pl

Jazda na wrotkach

A co powiesz na jazdę na wrotkach lub rolkach? Doskonałe zajęcie na słoneczne dni, aby miło i aktywnie spędzić czas ze znajomymi. Dobrze się bawicie, a przy okazji zapewniacie sobie odpowiednią dawkę ruchu. Jedynym minusem jest koszt zakupu rolek czy wrotek, ale płacisz tylko raz, a masz je przez kolejne długie lata! Nie pozostaje nic innego jak złapać wrotki i zacząć jeździć!

Spacer

I na sam koniec najbardziej wyluzowana forma aktywności czyli po prostu spacer. Często nie doceniamy wartości spaceru i wymagamy od siebie ogromnych poświęceń. Tymczasem czasami wystarczą regularne długie spacery na łonie natury lub rezygnacja z dojazdu do pracy samochodem, aby utrzymać dobrą kondycję fizyczną.

Magazyn Biogo - Self-care - zmieniajzbiogo.pl
Magazyn Biogo - Wybierz aktywność, która najbardziej ci odpowiada - zmieniajzbiogo.pl

Którą aktywność wybierasz?

Daj nam znać na naszym facebooku i Instagramie, która z aktywności jest twoim faworytem!

Podziel się