Magazyn Biogo - Cieszmy się świętami w pełni - zmieniajzbiogo.pl

Uważne święta, czyli jak cieszyć się nimi w pełni

Inspiracje

Okres świąteczny jest zazwyczaj związany z pośpiechem i stresem. Trzeba kupić prezenty dla każdego członka rodziny, odstać swoje w kolejce po karpia i skleić setki pierogów. To wszystko jest ważne, ale czy na pewno o to chodzi w świętach? Co by się stało, gdybyśmy trochę odpuścili, a w zamian poczuli ich prawdziwą magię? Zwolnij trochę, by móc celebrować ten czas w pełni…

Uwolnij się od oczekiwań i ciesz się z małych rzeczy

Oczekiwania potrafią nam zepsuć całą radość, a jak się okazuje – często mamy ich dość sporo. Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy trudno cokolwiek przewidzieć, stres i napięcie związane z zawyżonymi nadziejami, może być szczególnie bolesne. Chcemy idealnej pogody, udanych 12 potraw i najlepiej, gdyby w powietrzu unosiła się ta mityczna „magia świąt”. Nie przyniesie jej jednak presja i wysokie oczekiwania. Ona nie bierze się z perfekcyjnie wysprzątanego i udekorowanego domu, a z nas samych i tego, jak podchodzimy, do świąt. Jeżeli w naszych głowach wszystko ma być idealnie, to bardzo prawdopodobne, że czeka nas rozczarowanie.

Magazyn Biogo - Nie będzie perfekcyjnie, ale i tak będzie dobrze - zmieniajzbiogo.pl
Magazyn Biogo - Uwolnij się od oczekiwań - zmieniajzbiogo.pl

“Święta, święta i po świętach”

Często słyszymy te słowa od babci czy ciotki, gdy w drugi dzień świąt pakują nam w sreberko niezjedzone ciasto. I faktycznie, często te 3 dni, do których przygotowywaliśmy się tak długo, mijają zanim zdążymy się obejrzeć. Najczęściej dzieje się tak, ponieważ działamy na tzw. „autopilocie”. Biegamy, załatwiamy, stresujemy się czystym domem i opiniami innych, zamiast przystanąć i być „tu i teraz”. Święta to nie sprawdzian, który trzeba zdać na szóstkę. To wyjątkowy czas, z którego warto się cieszyć w każdym najmniejszym detalu.

Dlatego pamiętaj…

Nie będzie perfekcyjnie, ale i tak będzie dobrze.

Dlatego w te święta nie bądźmy dla siebie zbyt surowi i nie wymagajmy od siebie niemożliwego. W pełni korzystajmy z momentów, które możemy spędzić ze swoją rodziną, nawet jeżeli z niektórymi tylko przez telefon. Bądźmy serdeczni dla sąsiadów, cierpliwi w stosunku do naszych dzieci i wyrozumiali dla samych siebie. Spędźmy te święta uważnie, świadomie – „tu i teraz”.

Radosnych Świąt!

 Magazyn Biogo - Radosnych Świąt! - zmieniajzbiogo.pl

Podziel się