Magazyn Biogo - Slow-life - zmieniajzbiogo.pl

5 polskich pracowni ceramiki wartych uwagi

Inspiracje

Zależy nam na promowaniu małych polskich manufaktur, dlatego w tym artykule skupimy się na... pracowniach ceramiki! Szukasz wyjątkowego prezentu z duszą? A może zależy ci na posiadaniu ceramiki, z której korzystanie każdego dnia to czysta przyjemność? Opowiemy wam o 5 wyjątkowych miejscach, gdzie każdy znajdzie dla siebie coś wyjątkowego!

Trzask Ceramics

Na pierwszy rzut idzie warszawskie studio Trzask Ceramics, prowadzone przez Martę Kachniarz od ponad 3 lat. Tworzy ona niezwykle urocze i pogodne naczynia oraz biżuterię. Jeżeli lubisz pastelowe kolory, łagodne gradienty lub rysowane zwierzątka, na pewno znajdziesz tam coś dla siebie!

IG: @trzaskceramics

Magazyn Biogo - Pracownie ceramiczne - zmieniajzbiogo.pl
Magazyn Biogo - 5 polskich pracowni ceramiki wartych twojej uwagi - zmieniajzbiogo.pl

Myśl ceramika

Nazwa kolejnego studia pochodzi od skupieniu na “tu i teraz”, jakie daje własnoręczne tworzenie ceramiki. Twórczyni “Myśl ceramika” uważa, że precyzyjnie tworzone przedmioty mają w sobie pewnego rodzaju magię. Dlatego zachęca swoją ceramiką do celebracji codzienności i skupienia na małych rzeczach. Tworzone przez nią naczynia wyróżnia subtelność i delikatność.

IG: @myslceramika

nami studio

Poznańskie nami studio tworzą wspólnie Mateusz Łotocki i Elka Kosek, których połączyła miłość do japońskiej tradycji rzemieślniczej, i którą pragną kultywować w swojej pracowni. Ich nazwa również pochodzi z języka japońskiego i oznacza “falę”. Mamy nadzieję, że ich ceramika obudzi w was zamiłowanie do japońskiej prostoty i tradycji.

IG: @nami_studio

Magazyn Biogo - Slow-life - zmieniajzbiogo.pl
Magazyn Biogo - 5 polskich pracowni ceramiki wartych twojej uwagi - zmieniajzbiogo.pl

Freebirdceramics

Freebirdceramics to kameralna pracownia ceramiczna, tworzona przez Arka i Kasię we Wrocławiu. Tworząc swoje naczynia, czerpią inspirację z japońskiej tradycji i estetyki wabi-sabi. Jeśli jesteście fanami japońskiej surowości i lubicie, gdy każde naczynie ma swój indywidualny, wyjątkowy wygląd, to na pewno znajdziecie tam coś dla siebie!

IG: @freebirdceramics

MUAStudios

Kolejna pracownia w sercu stolicy prowadzona przez Kati i Czarnego wraz z psim pomocnikiem Łajdakiem.Tworzą zapierającą dech w piersiach ceramikę inspirowaną naturą – głównie oceanem. Wśród ich kolekcji znajdziecie talerze, które sprawiają wrażenie, jakby plaża i fale zostały zaklęte w płaskiej formie naczynia. Dodatkowo niedawno ogłosili otwarcie własnej kawiarni z kawą speciality serwowanej w ich autorskiej ceramice. Wpadnijcie na otwarcie tej jesieni!

IG: @muastudios

Magazyn Biogo - Pracownie ceramiczne - zmieniajzbiogo.pl
Magazyn Biogo - Slow-life - zmieniajzbiogo.pl

Zakwas Studio

I ostatnia pracowania to wrocławski Zakwas Studio tworzona przez Mateusza Peringera i Dominikę Kulczyńską, którzy od zawsze chcieli realizować własne koncepcje projektowe i wspierać lokalnych rzemieślników. Oprócz pięknej ceramiki, którą możecie u nich zakupić, każdego miesiąca ruszają u nich zapisy na warsztaty ceramiczne. Jeżeli mieszkasz we Wrocławiu i pragniesz tworzyć własną ceramikę – to jest zdecydowanie miejsce, aby zacząć!

IG: @zakwas_studio

Co wy na to?

Która z pracowni najbardziej skradła wam serce? A może znacie inne pracownie, które uwielbiacie? Podzielcie się nimi na naszym Facebooku i Instagramie!

Magazyn Biogo - 5 polskich pracowni ceramiki wartych twojej uwagi - zmieniajzbiogo.pl

Podziel się