Magazyn Biogo - Etyczna moda - zmieniajzbiogo.pl

10 polskich etycznych marek odzieżowych wartych twojej uwagi

Inspiracje

Do tej pory napisaliśmy już kilka artykułów o zrównoważonej modzie oraz dbaniu o ubrania, które już mamy, aby zostały z nami na dłużej. Tym razem chcemy wam polecić 10 polskich etycznych marek odzieżowych, które są zdecydowanie warte waszej uwagi. Wiele z nich nie jest znanych szerokiemu gronu i często trudno je znaleźć, gdy chcemy zainwestować w jakościowe ubrania. Dlatego zdecydowaliśmy, że ułatwimy wam życie i zbierzemy je w jednym miejscu.

Elementy

Na pierwszy rzut przedstawiamy wam, przez wielu już znaną markę Elementy. Dla tych, którzy nie słyszeli o tej marce, jest ona znana z ponadczasowych ubrań dobrej jakości. Ich misją jest zmienianie nawyków konsumenckich w Polsce, a także zmiana branży modowej na lepsze. Do produkcji ubrań używane są certyfikowane tkaniny pochodzące z Polski, innych krajów UE lub Turcji, a wszystko szyte jest w Polsce. Marka ta wyróżnia się na tle innych między innymi poprzez pełną transparentnością. Na ich sklepie internetowym każdy ze sprzedawanych artykułów okraszony jest minimalistycznym wykresem pokazującym co wchodzi w skład ceny, którą płacimy za ubranie. Czyli materiały i praca, podatki, koszty stałe i marża, a także inicjatywy społeczne. Od samego początku wychodzili z założenia, że klient ma prawo wiedzieć za co konkretnie płaci.

źródło: https://elementywear.com/pl/

Magazyn Biogo - Slow fashion - zmieniajzbiogo.pl
Magazyn Biogo - 10 polskich etycznych marek odzieżowych wartych twojej uwagi - zmieniajzbiogo.pl

NAGO

NAGO jest kolejną bardziej znaną marką produkującą eko ubrania, które mają stanowić uniwersalną bazę każdej garderoby. Wierzą, że zbudowanie solidnej gamy ubrań bazowych w swojej szafie jest inwestycją na lata i nigdy nie wyjdzie z mody. Przeciwstawiają się tym samym sezonowości branży modowej, która co chwilę nakłania nas do kupowania nowych modnych w danym sezonie rzeczy. Oprócz tego marka jasno podkreśla swoje zaangażowanie w ekologię poprzez świadomy dobór tkanin oraz przeznaczanie 1% rocznego obrotu ze sprzedaży ubrań ekologicznych dla fundacji wspierających ochronę środowiska.

źródło: https://nago.com/

This is Commitment

This is Commitment jest to nowa marką, która powstała około roku temu. Tworzą stylowe ubrania do jogi, które można również nosić na co dzień. Marka powstała z połączenia dwóch światów – jogi i mody. Na pierwszy rzut oka możemy zauważyć inspirację sportową modą retro, która może przywoływać lekką nostalgię. Lecz inspiracje z dawnych lat łączą się z nowoczesnym podejściem oraz ekologiczną produkcją. Od samego początku swojego istnienia, wszystkie ubrania marki, od projektu do produkcji, powstają w Europie. Dodatkowo przywiązują dużą wagę do estetyki i jakości swoich produktów. Twierdzą, że otaczanie się estetycznymi rzeczami wpływa pozytywnie na naszą kreatywność oraz produktywność.

źródło: https://thisiscommitment.com/pl/

 Magazyn Biogo - Etyczna moda - zmieniajzbiogo.pl
 Magazyn Biogo - Etyczna moda - zmieniajzbiogo.pl

Natula

Natula jest małą wrocławską manufakturą, której motywem przewodnim są naturalne materiały. Jest to kolejna marka produkująca minimalistyczne dobrej jakości ubrania, które nie tylko zawsze pozostaną w modzie, ale również zostaną z nami na długi czas. Wszystkie produkty wytwarzane są w małych ilościach we współpracy z lokalnymi rzemieślnikami. Główną misją marki jest stworzenie godnego i przyjemnego miejsca pracy swoich pracowników oraz produkcja ubrań, w których po prostu dobrze się czujesz.

źródło: https://natula.pl/

GAU

GAU jest marką w duchu “less waste” tworzącą ubrania z certyfikowanych ekologicznych tkanin. Co ciekawe, aby realnie ograniczyć nadprodukcję ubrań, każdy produkt jest szyty po złożeniu zamówienia. Dlatego na przesyłkę od GAU będziemy musieli poczekać nieco dłużej, ale w zamian za to dostaniemy ubrania uszyte specjalnie dla nas! Oprócz tego marka jest w pełni wolna od plastiku zarówno w produkcji jak i podczas pakowania. GAU wychodzi z założenia, że skoro skóra jest naszym największym organem, kupując ubrania wykonane z certyfikowanych ekologicznych tkanin wolnych od chemikaliów, dbamy o nasze zdrowie.

źródło: https://gaubrand.pl/

Magazyn Biogo - Slow fashion - zmieniajzbiogo.pl
Magazyn Biogo - Slow fashion - zmieniajzbiogo.pl

HIBOU

HIBOU jest marką powstałą w 2014 r. z miłości do prostoty i wygody, a ich motto to “Mniej, znaczy więcej”. Każdy materiał, który wykorzystują do produkcji posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100 lub GOTS, a więc bazują jedynie na naturalnych materiałach najwyższej jakości. Posiadają dwie główne kolekcje Sleepwear i Essential, na które składają się wygodne i urokliwe komplety piżam oraz przyjemne w dotyku ubrania na co dzień.

źródło: https://hibou.pl/

DayShift

Marka DayShift powstała w 2019 roku założona przez Sonię Kubisę – młodą polską projektantkę, którą od dziecka fascynowało tworzenie ubrań. Jej misją jest tworzenie ciuchów, które nie tylko dają poczucie komfortu, ale również pewności siebie. Marka tworzy ubrania o ponadczasowych krojach, które nadają się na co dzień. Dodatkowo przywiązuje ogromną wagę do etyki produkcji współpracując z dwoma niewielkimi pracowniami, które darzy zaufaniem. Oprócz tego ubrania wykonane są z naturalnych tkanin, niekiedy z domieszką poliestru, którego obecność ma na celu jedynie zwiększenie trwałości odzieży.

źródło: https://www.dayshift.pl/

Magazyn Biogo - Slow fashion - zmieniajzbiogo.pl
Magazyn Biogo - Etyczna moda - zmieniajzbiogo.pl

YANKOWSKA

YANKOWSKA to niewielka marka modowa powstała z myślą o świadomych konsumentach. Zależy im na tworzeniu oryginalnych i niepowtarzalnych  produktów, wykonanych w duchu zrównoważonej mody. Idea slow fashion jest podstawą ich działalności. Przykładają dużą wagę do doboru wysokiej jakości naturalnych tkanin, głównie opierając się na lnie, jedwabiu naturalnym i bawełnie. Marka zachęca również do budowania garderoby kapsułowej, czyli posiadania małej ilości ubrań, które dają nam możliwość do tworzenia niezliczonej ilości kombinacji.

źródło: https://www.yanowska.pl/

ZOLA

ZOLA jest marką produkującą wysokiej jakości lnianą odzież, którą tworzą Andrzej i Kristina. Ich projekty bardzo łatwo łączą się z innymi ubraniami, co pozwala na nadanie naszemu ubiorowi, w zależności od okoliczności, charakteru biznesowego lub nieformalnego. Głównym powodem, dla którego wybrali len jako materiał przewodni dla swojej marki, był fakt, że do produkcji lnianych wyrobów zużywa się znacznie mniej wody niż w przypadku bawełny lub wiskozy. Dodatkowo lniane ubrania, dzięki swojej przewiewności, idealnie sprawdzą się w upalne letnie dni.

źródło: https://zolawear.pl/

Magazyn Biogo - Slow-life - zmieniajzbiogo.pl
Magazyn Biogo - Etyczna moda - zmieniajzbiogo.pl

NISZA

NISZA to marka, której każdemu z nas brakowało na polskim rynku. Jest to marka szyjąca ubrania na wymiar specjalnie dla ciebie! W przeciwieństwie do tradycyjnych marek odzieżowych zamiast wybierać z rozmiarów od S do XL, podajesz swoje realne wymiary w centymetrach. Potem tylko pozostaje cierpliwie czekać na ubranie skrojone idealnie dla twojej sylwetki! W ich ofercie znajdziesz wąską kolekcję sukienek oraz lnianych kompletów.

źródło: https://www.projekt-nisza.pl/

To wszystko!

Mamy nadzieję, że skorzystacie z naszej listy podczas następnych zakupów i będziecie wspierać wartościowe polskie marki. Dajcie nam znać na naszych mediach społecznościowych, która z marek jest waszą ulubioną!

Magazyn Biogo - 10 polskich etycznych marek odzieżowych wartych twojej uwagi - zmieniajzbiogo.pl

Podziel się