Magazyn Biogo - książki idealne na jesień - zmieniajzbiogo.pl

5 książek idealnych na jesienne wieczory

Inspiracje

Jesień to doskonały czas na nadrobienie czytelniczych zaległości. Kiedy wieczory stają się coraz dłuższe, chłodniejsze i nie mamy za bardzo ochoty wyściubiać nosa poza ciepły koc, dobrze nadrobić lektury. Rozsiądź się wygodnie, zaparz ulubioną herbatę i chwyć za tą jedną zakurzoną książkę, którą od wiosny obiecujesz sobie przeczytać. Jeżeli jednak nie masz takiej, to zobacz, jakie pozycje polecamy na jesienne wieczory.

“Magia Sprzątania” Marie Kondo

Jesienny czas skłania nas nie tylko do osobistych refleksji, ale również uporządkowania naszej przestrzeni. Na tą okazję polecamy “Magię Sprzątania” Marie Kondo. W ostatnim artykule, który znajdziesz tutaj, przedstawiliśmy metodę KonMari opisaną w książce. Polega na bardzo usystematyzowanym i skutecznym sposobie na uporządkowanie przestrzeni wokół siebie. Jeżeli jednak wciąż czujesz niedosyt i chciałbyś poznać dokładniej tę metodę, to polecamy Ci sięgnąć po tę książkę – na pewno nie pożałujesz.

Magazyn Biogo - książki idealne na jesień - zmieniajzbiogo.pl
Magazyn Biogo - 5 książek idealnych na jesienne wieczory - zmieniajzbiogo.pl

“Nunchi. Koreański sekret dobrych relacji z ludźmi” Euny Hong

Czym właściwie jest “nunchi”? Jak opisuje autorka książki, jest to “subtelna sztuka oceny myśli i uczuć innych ludzi mająca na celu zbudowanie harmonii, zaufania i więzi”. Jest to wartość, na której ukształtowało się społeczeństwo koreańskie. Nunchi pomaga ci oceniać sytuację taką jaką jest, stać się lepszym obserwatorem i funkcjonować w harmonii z innymi. Autorka w bardzo przystępny sposób opisuje, jak możemy poprawić swoje relacje interpersonalne poprzez świadome ćwiczenie pewnych umiejętności. Jeśli masz ochotę na przyjemną lekturę, dzięki której odkryjesz coś więcej na temat inteligencji emocjonalnej, to ta książka jest jak najbardziej dla ciebie.

“IKIGAI. Japoński sekret długiego i szczęśliwego życia” Garcia Hector i Miralles Francesc

Pozostając w duchu azjatyckim polecamy kolejną książkę “IKIGAI. Japoński sekret długiego i szczęśliwego życia”. Autorzy książki postanowili wziąć pod lupę mieszkańców wyspy Okinawa, która ma jedne z najlepszych statystyk, jeżeli chodzi o długość życia. Co więcej, obywatele tej części kraju wolniej się starzeją, rzadziej chorują, a także dłużej pozostają aktywni. Sekretem ich długowieczności ma być “ikigai”, czyli zachwyt małymi rzeczami i znajdowanie przyjemności w codziennym życiu. Filozofia nie skupia swojej uwagi na osiąganiu sukcesów, tylko na niespiesznym kontemplowaniu życia.  Jeżeli interesuje cię sekret długowieczności mieszkańców Okinawy i myślisz, że dobrze byłoby trochę zmienić swoje nastawienie, to ta książka ci się spodoba.

Magazyn Biogo - książki idealne na chłodne jesienne wieczory - zmieniajzbiogo.pl
Magazyn Biogo - co ostatnio przeczytałeś? - zmieniajzbiogo.pl

“Zwolnij wreszcie. Jak odnaleźć spokój w świecie, który nigdy się nie zatrzymuje” Sunim Haemin

W świecie, gdzie większość czasu spędzamy przed ekranami, przetwarzając tysiące informacji dziennie, nasz umysł potrzebuje wytchnienia. Nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę i nie zawsze też potrafimy przerwać ten bieg. Warto wykorzystać więc jesienny czas, gdy wszystko wokół nas zwalnia i przygotowuje się do zimowego snu, aby chwycić za “Zwolnij wreszcie. Jak odnaleźć spokój w świecie, który nigdy się nie zatrzymuje”. To dobra pozycja dla tych, którzy nie są do końca zadowoleni z tego, jak wygląda ich obecne, zabiegane życie, ale nie wiedzą od czego zacząć.

“Rytuały na co dzień” Nadia Narain i Katia Narain-Philips

Gdy postanowimy, aby wreszcie zwolnić i zadbać o siebie, warto pomyśleć o wprowadzeniu do swojego życia małych codziennych rytuałów, które nadadzą mu rytmu i wypełnią odrobiną radości. W tym celu polecamy sięgnąć “Rytuały na co dzień”. Książka w bardzo lekki sposób daje wskazówki, jak cieszyć się z małych przyjemności i z większym entuzjazmem podchodzić do codzienności.  Dzięki tej lekturze, znacznie łatwiej będzie wam doceniać drobiazgi i zachować pozytywną energię, nawet gdy za oknem robi się szaro.

Magazyn Biogo - jesienny czas reflekcji - zmieniajzbiogo.pl
Magazyn Biogo - jesienne slow life - zmieniajzbiogo.pl

Co ostatnio przeczytałeś? 

To nasze propozycje na jesienne wieczory. Jest wśród nich dużo inspiracji, wskazówek i rad. A jakie są Wasze książkowe rekomendacje? Piszcie w komentarzach na naszym Facebooku i Instagramie!

Podziel się