Magazyn Biogo - pomysły na wypoczynek bliżej natury - zmieniajzbiogo.pl

5 sposobów na bycie bliżej natury

Porady

Życie w mieście ma niezaprzeczalnie wiele zalet. Jest w nim dużo kultury, możliwości rozwoju, a sklepy są na wyciągnięcie ręki. I choć na co dzień większość mieszkańców nie narzeka na swoją sytuację, to idea slow life i chęć obcowania z przyrodą jest bardzo silna. Zobaczcie, jak możecie być bliżej natury w codziennym życiu.

1. Wycieczka za miasto

Odpal mapy Google i sprawdź, jakie tereny zielone można znaleźć wokół twojego miasta. Na pewno bliżej lub dalej znajdzie się las, do którego można pojechać na spacer. Taki odpoczynek z dala od zgiełku i wśród wyciszającej zieleni potrafi działać cuda! Jeżeli jedziesz z dzieckiem, spraw by była to niezapomniana przygoda. Każdy pień może być kolejną wyspą skarbów, a patyki szablami do walk piratów. Wyobraźnia nie zna granic.

Magazyn Biogo - pomysły na wypoczynek za miastem - zmieniajzbiogo.pl

3. Stwórz własny ogródek

Niezależnie od tego czy masz do dyspozycji kawałek ziemi lub tylko balkon, zawsze możesz stworzyć swój własny ogródek. Rozmach będzie różny. Przy mniejszych powierzchniach warto zainwestować w zioła. Świeża bazylia, pietruszka albo szczypiorek będą świetnym dodatkiem do leniwych, weekendowych śniadań. Na balkonach równie dobrze radzą sobie pomidory i cukinie. Warto przeczesać Internet, by znaleźć najlepsze rozwiązania na kawałek natury w swoim domu.

Magazyn Biogo - slow life - zmieniajzbiogo.pl
Magazyn Biogo - wakacje bliżej natury - zmieniajzbiogo.pl

4. Mądry wybór na wakacje

Planując letnie wakacje, warto dobrze zastanowić się nad celem podróży. Jeżeli marzy się wyjazd w duchu slow life, to lepiej odpuścić sobie hotele all-inclusive w popularnych, zagranicznych kurortach. Postawcie na agroturystykę, gdzie dostaniecie szansę obcowania ze zwierzętami i chodzenia boso po porannej rosie. Nie musi być to Polska, ale warto poszukać poza utartym szlakiem.

5. Używaj naturalnych detergentów

Do sprzątania mieszkania, wybierz naturalne receptury. Zwróć uwagę czy środki, których używasz mają naturalne składniki i czy są testowane na zwierzętach. Jeżeli skończą ci się detergenty, które masz w zapasie – nie kupuj, tylko zrób własne. Na przykład by stworzyć płyn do mycia będziesz potrzebować:

• 1 szklanki wody
• 1 szklanki octu
• 1,5 łyżki sody oczyszczonej
• 10-15 kropli ulubionego olejku

Magazyn Biogo - ekologiczne rozwiązania dla domu - zmieniajzbiogo.pl
Magazyn Biogo - życie w zgodzie z naturą - zmieniajzbiogo.pl

Życie w zgodzie z naturą w mieście nie musi być trudne. Wystarczy odrobina chęci.

Podziel się